Poland Sixth Division 1999/00

Klasa A (6th division, group Częstochowa, subgroup Olesno)

Special thanks to Łukasz Mizera

Table:

 1.Start Dobrodzień              0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Bugaj Nowy                    0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Uszyce                        0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Stobrawa Wachowice            0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Wichrów                       0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
-------------------------------------------------------------------------------------
   Prosna Zdziechowice           0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Ikar Radłów                   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Dalachów                      0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Sokół Parzymiechy             0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Rudniki                       0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Ligota Oleska                 0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   OKS Olesno                    0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Przedmość                     0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0

Round 1 [Aug 14-15]
Dobrodzień        -  bye
Bugaj Nowy       1-4 Przedmość
Uszyce           3-4 Olesno
Wachowice        4-0 Ligota Oleska
Wichrów          0-0 Rudniki
Zdziechowice     0-3 Parzymiechy
Radłów           1-2 Dalachów

Round 2 [Aug 21-22]
bye               -  Dalachów
Parzymiechy      7-0 Radłów
Rudniki          3-1 Zdziechowice
Ligota Oleska    2-3 Wichrów
Olesno           1-0 Wachowice
Przedmość        2-3 Uszyce
Dobrodzień       6-0 Bugaj Nowy

Round 3 [Aug 28-29]
Bugaj Nowy        -  bye
Uszyce           1-2 Dobrodzień
Wachowice        1-3 Przedmość
Wichrów          1-5 Olesno
Zdziechowice     6-1 Ligota Oleska
Radłów           3-7 Rudniki
Dalachów         1-2 Parzymiechy

Round 4 [Sep 4-5]
bye               -  Parzymiechy
Rudniki          0-3 Dalachów
Ligota Oleska    0-7 Radłów
Olesno           3-0 Zdziechowice      [wo, was 1-1]
Przedmość        3-0 Wichrów
Dobrodzień       6-0 Wachowice
Bugaj Nowy       1-2 Uszyce

Round 5 [Sep 11-12]
Uszyce            -  bye
Wachowice        2-0 Bugaj Nowy
Wichrów          5-3 Dobrodzień
Zdziechowice     0-2 Przedmość
Radłów           2-4 Olesno
Dalachów         1-1 Ligota Oleska
Parzymiechy      3-0 Rudniki

Round 6 [Sep 18-19]
bye               -  Rudniki
Ligota Oleska    0-4 Parzymiechy
Olesno           7-0 Dalachów
Przedmość        4-0 Radłów
Dobrodzień       1-2 Zdziechowice
Bugaj Nowy       3-2 Wichrów
Uszyce           2-1 Wachowice

Round 7 [Sep 25-26]
Wachowice         -  bye
Wichrów          6-0 Uszyce
Zdziechowice     0-1 Bugaj Nowy
Radłów           4-1 Dobrodzień
Dalachów         2-1 Przedmość
Parzymiechy      1-2 Olesno
Rudniki          3-1 Ligota Oleska

Round 8 [Oct 2-3]
bye               -  Ligota Oleska
Olesno           9-0 Rudniki
Przedmość        4-4 Parzymiechy
Dobrodzień       4-0 Dalachów
Bugaj Nowy       2-1 Radłów
Uszyce           1-1 Zdziechowice
Wachowice        1-2 Wichrów

Round 9 [Oct 9-10]
Wichrów           -  bye
Zdziechowice     3-1 Wachowice
Radłów           1-1 Uszyce
Dalachów         4-1 Bugaj Nowy
Parzymiechy      6-5 Dobrodzień
Rudniki          1-3 Przedmość
Ligota Oleska    1-6 Olesno

Round 10 [Oct 16-17]
bye               -  Olesno
Przedmość        4-2 Ligota Oleska
Dobrodzień       3-0 Rudniki
Bugaj Nowy       1-1 Parzymiechy
Uszyce           0-4 Dalachów
Wachowice        5-2 Radłów
Wichrów          7-3 Zdziechowice

Round 11 [Oct 23-24]
Zdziechowice      -  bye
Radłów           1-2 Wichrów
Dalachów         2-0 Wachowice
Parzymiechy      6-0 Uszyce
Rudniki          6-1 Bugaj Nowy
Ligota Oleska    2-3 Dobrodzień
Olesno           0-1 Przedmość

Round 12 [Oct 30-31]
bye               -  Przedmość
Dobrodzień       0-3 Olesno
Bugaj Nowy       2-0 Ligota Oleska
Uszyce           1-1 Rudniki
Wachowice        3-2 Parzymiechy
Wichrów          2-2 Dalachów
Zdziechowice     6-1 Radłów

Round 13 [Nov 6-7]
Radłów            -  bye
Dalachów         1-0 Zdziechowice
Parzymiechy      2-0 Wichrów
Rudniki          1-3 Wachowice
Ligota Oleska    2-5 Uszyce
Olesno          14-1 Bugaj Nowy
Przedmość        0-0 Dobrodzień

Round 14 [Apr 1-2]
bye               -  Dobrodzień
Przedmość        4-1 Bugaj Nowy
Olesno           2-1 Uszyce
Ligota Oleska    1-5 Wachowice
Rudniki          3-1 Wichrów
Parzymiechy      2-3 Zdziechowice
Dalachów         2-0 Radłów

Round 15 [Apr 8-9]
Dalachów          -  bye
Radłów           3-0 Parzymiechy       [wo, was 0-5]
Zdziechowice     2-1 Rudniki
Wichrów          4-1 Ligota Oleska
Wachowice        1-5 Olesno
Uszyce           0-3 Przedmość
Bugaj Nowy       1-3 Dobrodzień

Round 16 [Apr 15-16]
bye               -  Bugaj Nowy
Dobrodzień       7-1 Uszyce
Przedmość        4-1 Wachowice
Olesno           3-1 Wichrów
Ligota Oleska    2-3 Zdziechowice
Rudniki          3-0 Radłów
Parzymiechy      0-3 Dalachów          [wo, was 2-1]

Round 17 [Apr 29-30]
Parzymiechy       -  bye
Dalachów         2-1 Rudniki
Radłów           0-4 Ligota Oleska
Zdziechowice     2-1 Olesno
Wichrów          6-3 Przedmość
Wachowice        0-1 Dobrodzień
Uszyce           1-1 Bugaj Nowy

Round 18 [May 3]
bye               -  Uszyce
Bugaj Nowy       1-3 Wachowice
Dobrodzień       1-3 Wichrów
Przedmość        2-0 Zdziechowice
Olesno           6-0 Radłów
Ligota Oleska    0-2 Dalachów
Rudniki          3-4 Parzymiechy

Round 19 [May 6-7]
Rudniki           -  bye
Parzymiechy      4-2 Ligota Oleska
Dalachów         0-2 Olesno
Radłów           4-1 Przedmość
Zdziechowice     4-4 Dobrodzień
Wichrów          6-0 Bugaj Nowy
Wachowice        4-0 Uszyce

Round 20 [May 13-14]
bye               -  Wachowice
Uszyce           1-2 Wichrów
Bugaj Nowy       1-2 Zdziechowice
Dobrodzień       3-0 Radłów            [wo]
Przedmość        1-2 Dalachów
Olesno           0-0 Parzymiechy
Ligota Oleska    1-3 Rudniki

Round 21 [May 20-21]
Ligota Oleska     -  bye
Rudniki          2-3 Olesno
Parzymiechy      3-0 Przedmość         [wo]
Dalachów         0-3 Dobrodzień
Radłów           4-2 Bugaj Nowy
Zdziechowice     2-0 Uszyce
Wichrów          8-1 Wachowice

Round 22 [May 27-28]
bye               -  Wichrów
Wachowice        0-2 Zdziechowice
Uszyce          10-2 Radłów
Bugaj Nowy       0-3 Dalachów
Dobrodzień       5-1 Parzymiechy
Przedmość        1-1 Rudniki
Olesno           9-0 Ligota Oleska

Round 23 [Jun 3-4]
Olesno            -  bye
Ligota Oleska    1-2 Przedmość
Rudniki          1-1 Dobrodzień
Parzymiechy      3-0 Bugaj Nowy        [wo]
Dalachów         3-0 Uszyce
Radłów           0-1 Wachowice
Zdziechowice     3-2 Wichrów

Round 24 [Jun 10-11]
bye               -  Zdziechowice
Wichrów         11-1 Radłów
Wachowice        0-3 Dalachów          [wo]
Uszyce           1-2 Parzymiechy
Bugaj Nowy       0-5 Rudniki
Dobrodzień       5-0 Ligota Oleska
Przedmość        0-2 Olesno

Round 25 [Jun 17-18]
Przedmość         -  bye
Olesno           1-1 Dobrodzień
Ligota Oleska    1-1 Bugaj Nowy
Rudniki          0-3 Uszyce            [wo]
Parzymiechy      5-1 Wachowice
Dalachów         2-2 Wichrów
Radłów           0-5 Zdziechowice

Round 26 [Jun 24-25]
bye               -  Radłów
Zdziechowice     2-1 Dalachów
Wichrów          2-4 Parzymiechy
Wachowice        5-3 Rudniki
Uszyce           5-0 Ligota Oleska
Bugaj Nowy       1-3 Olesno
Dobrodzień       2-0 Przedmość

Table:

 1.Start Dobrodzień              0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Bugaj Nowy                    0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Uszyce                        0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Stobrawa Wachowice            0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Wichrów                       0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
-------------------------------------------------------------------------------------
   Prosna Zdziechowice           0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Ikar Radłów                   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Dalachów                      0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Sokół Parzymiechy             0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Rudniki                       0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Ligota Oleska                 0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   OKS Olesno                    0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Przedmość                     0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0

History.

Last modified: 24 Aug 2000 17:20:12