Poland Fourth Division 1999/00

Czwarta liga (4th division, group Kielce, Tarnobrzeg, Chełm, Zamość)

Special thanks to Łukasz Mizera

Table:

 1.Victoria Łukowa Chmielek      0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
-------------------------------------------------------------------------------------
   Spartakus Daleszyce       r   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
   Wisła Sandomierz          p   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Alit Ożarów               r   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Granat Skarżysko-Kamienna     0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Łada Biłgoraj                 0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Granica Lubycza Królewska     0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Piast Chęciny                 0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   KS Nowiny                 p   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Wisan Skopanie                0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Nida Pińczów                  0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Hetman Włoszczowa             0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Sparta Rejowiec               0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Granica Dorohusk          p   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Pogoń Staszów                 0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Unia Hrubieszów           p   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
-------------------------------------------------------------------------------------
   Naprzód Jędrzejów             0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Czarni Połaniec               0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0

[*] Nowiny/Korona II Kielce changed name to KS Nowiny.

Round 1 [Aug 7-8]
Victoria         0-0 Czarni
Spartakus        0-2 Naprzód
Wisła            1-1 Unia
Pogoń            1-2 Alit              [switched home/away teams]
Granat           2-0 Granica D.
Łada             5-0 Sparta
Granica          1-1 Hetman
Piast            1-3 Nida
Nowiny           2-0 Wisan

Czarni           2-2 Wisan
Nida             1-1 Nowiny
Hetman           0-0 Piast
Sparta           0-0 Granica
Granica D.       1-6 Łada
Pogoń            3-0 Granat
Unia             0-2 Alit
Naprzód          1-0 Wisła
Victoria         0-1 Spartakus

Round 3 [Aug 18]
Spartakus        1-1 Czarni
Wisła            3-2 Victoria
Alit             1-0 Naprzód
Granat           0-1 Unia
Łada             1-1 Pogoń
Granica          7-1 Granica D.
Piast            4-3 Sparta
Nowiny           0-0 Hetman
Wisan            1-0 Nida

Round 4 [Aug 21-22]
Czarni           0-1 Nida
Hetman           1-0 Wisan
Sparta           0-1 Nowiny
Granica D.       3-1 Piast
Pogoń            1-0 Granica
Unia             0-0 Łada
Naprzód          2-0 Granat
Victoria         1-4 Alit
Spartakus        4-1 Wisła

Round 5 [Aug 28-29]
Wisła            1-3 Czarni
Alit             1-0 Spartakus
Granat           2-1 Victoria
Łada             1-0 Naprzód
Granica          5-1 Unia
Piast            0-2 Pogoń
Nowiny           0-0 Granica D.
Wisan            2-2 Sparta
Nida             2-1 Hetman

Round 6 [Sep 4-5]
Czarni           0-0 Hetman
Sparta           0-3 Nida
Granica D.       0-1 Wisan
Pogoń            4-0 Nowiny
Unia             0-1 Piast
Naprzód          0-0 Granica
Victoria         0-1 Łada
Spartakus        0-0 Granat
Wisła            1-0 Alit

Round 7 [Sep 11-12]
Alit             1-0 Czarni
Granat           6-2 Wisła
Łada             5-1 Spartakus
Granica          3-1 Victoria
Piast            0-0 Naprzód
Nowiny           1-1 Unia
Wisan            0-3 Pogoń
Nida             5-2 Granica D.
Hetman           5-0 Sparta

Round 8 [Sep 18-19]
Czarni           1-0 Sparta
Granica D.       0-4 Hetman
Pogoń            1-1 Nida
Unia             1-0 Wisan
Naprzód          1-1 Nowiny
Victoria         0-1 Piast
Spartakus        2-0 Granica
Wisła            0-1 Łada
Alit             1-0 Granat

Round 9 [Sep 22]
Granat           2-0 Czarni
Łada             1-0 Alit
Granica          1-1 Wisła
Piast            1-1 Spartakus
Nowiny           4-1 Victoria
Wisan            1-0 Naprzód
Nida             1-1 Unia
Hetman           0-3 Pogoń
Sparta           1-2 Granica D.

Round 10 [Sep 25-26]
Czarni           2-1 Granica D.
Pogoń            6-1 Sparta
Unia             1-1 Hetman
Naprzód          2-0 Nida
Victoria         0-0 Wisan
Spartakus        0-1 Nowiny
Wisła            2-1 Piast
Alit             0-0 Granica
Granat           1-0 Łada

Round 11 [Oct 2-3]
Łada             5-0 Czarni
Granica          2-0 Granat
Piast            0-1 Alit
Nowiny           1-0 Wisła
Wisan            0-1 Spartakus
Nida             3-3 Victoria
Hetman           2-2 Naprzód
Sparta           0-1 Unia
Granica D.       1-7 Pogoń

Round 12 [Oct 9-10]
Czarni           0-0 Pogoń
Unia             3-1 Granica D.
Naprzód          3-0 Sparta
Victoria         1-3 Hetman
Spartakus        1-1 Nida
Wisła            0-0 Wisan
Alit             1-0 Nowiny
Granat           2-0 Piast
Łada             1-2 Granica

Round 13 [Oct 16-17]
Granica          3-0 Czarni
Piast            1-0 Łada
Nowiny           1-1 Granat
Wisan            3-3 Alit
Nida             1-0 Wisła
Hetman           4-0 Spartakus
Sparta           1-3 Victoria
Granica D.       0-0 Naprzód
Pogoń            2-0 Unia

Round 14 [Oct 23-24]
Czarni           1-3 Unia
Naprzód          1-0 Pogoń
Victoria         1-0 Granica D.
Spartakus        8-0 Sparta
Wisła            1-2 Hetman
Alit             2-0 Nida
Granat           2-0 Wisan
Łada             1-0 Nowiny
Granica          0-1 Piast

Round 15 [Oct 30-31]
Piast            3-1 Czarni
Nowiny           1-2 Granica
Wisan            0-2 Łada
Nida             2-0 Granat
Hetman           2-0 Alit
Sparta           1-1 Wisła
Granica D.       1-1 Spartakus
Pogoń            3-0 Victoria
Unia             1-0 Naprzód

Round 16 [Nov 6-7]
Czarni           0-2 Naprzód
Victoria         2-1 Unia
Spartakus        0-2 Pogoń
Wisła            1-1 Granica D.
Alit             3-1 Sparta
Granat           1-0 Hetman
Łada             2-1 Nida
Granica          2-0 Wisan
Piast            0-0 Nowiny

Round 17 [Nov 11]
Nowiny           1-0 Czarni
Wisan            2-0 Piast
Nida             1-0 Granica
Hetman           2-0 Łada
Sparta           0-0 Granat
Granica D.       0-3 Alit
Pogoń            1-0 Wisła
Unia             1-1 Spartakus
Naprzód          5-0 Victoria

Round 18 [Mar 11-12]
Czarni           0-4 Victoria
Naprzód          2-0 Spartakus
Unia             2-1 Wisła
Alit             0-3 Pogoń             [switched home/away teams]
Granica D.       3-0 Granat
Sparta           0-5 Łada
Hetman           2-0 Granica
Nida             3-0 Piast
Wisan            1-1 Nowiny

Round 19 [Mar 18-19]
Wisan            2-2 Czarni
Nowiny           1-0 Nida
Piast            1-3 Hetman
Granica          4-0 Sparta
Łada             1-0 Granica D.
Granat           0-5 Pogoń
Alit             0-0 Unia
Wisła            0-3 Naprzód
Spartakus        1-2 Victoria

Round 20 [Mar 25-26]
Czarni           1-1 Spartakus
Victoria         0-0 Wisła
Naprzód          0-0 Alit
Unia             1-0 Granat
Pogoń            6-1 Łada
Granica D.       0-0 Granica
Sparta           0-0 Piast
Hetman           3-0 Nowiny
Nida             0-1 Wisan

Round 21 [Apr 1-2]
Nida             1-0 Czarni
Wisan            1-0 Hetman
Nowiny           1-0 Sparta
Piast            3-0 Granica D.
Granica          0-2 Pogoń
Łada             4-1 Unia
Granat           1-3 Naprzód
Alit             2-1 Victoria
Wisła            1-2 Spartakus

Round 22 [Apr 8-9]
Czarni           2-0 Wisła
Spartakus        0-2 Alit
Victoria         2-0 Granat            [Apr 26]
Naprzód          2-1 Łada
Unia             0-0 Granica
Pogoń            1-1 Piast
Granica D.       0-4 Nowiny
Sparta           0-0 Wisan             [Apr 26]
Hetman           2-1 Nida

Round 23 [Apr 15-16]
Hetman           2-1 Czarni
Nida             1-0 Sparta
Wisan            5-1 Granica D.
Nowiny           0-1 Pogoń
Piast            2-0 Unia
Granica          0-2 Naprzód
Łada             1-0 Victoria
Granat           1-2 Spartakus
Alit             5-0 Wisła

Round 24 [Apr 19]
Czarni           2-1 Alit
Wisła            4-3 Granat
Spartakus        3-2 Łada
Victoria         1-0 Granica
Naprzód          4-1 Piast
Unia             1-0 Nowiny
Pogoń            1-0 Wisan
Granica D.       1-0 Nida
Sparta           1-3 Hetman

Round 25 [Apr 29-30]
Sparta           0-0 Czarni
Hetman           4-0 Granica D.
Nida             0-2 Pogoń
Wisan            2-1 Unia
Nowiny           1-0 Naprzód
Piast            2-2 Victoria
Granica          0-2 Spartakus
Łada             5-2 Wisła
Granat           0-2 Alit

Round 26 [May 3]
Czarni           1-1 Granat
Alit             2-3 Łada
Wisła            1-0 Granica
Spartakus        4-1 Piast
Victoria         1-0 Nowiny
Naprzód          2-1 Wisan
Unia             5-1 Nida
Pogoń            2-0 Hetman
Granica D.       1-1 Sparta

Round 27 [May 6-7]
Granica D.       3-0 Czarni
Sparta           0-0 Pogoń
Hetman           3-2 Unia
Nida             0-2 Naprzód
Wisan            2-2 Victoria
Nowiny           1-0 Spartakus
Piast            1-1 Wisła
Granica          1-2 Alit
Łada             7-0 Granat

Round 28 [May 13-14]
Czarni           0-4 Łada
Granat           2-5 Granica
Alit             2-1 Piast
Wisła            1-1 Nowiny
Spartakus        2-1 Wisan
Victoria         3-0 Nida
Naprzód          0-3 Hetman
Unia             4-1 Sparta
Pogoń            4-1 Granica D.

Round 29 [May 20-21]
Pogoń            2-0 Czarni
Granica D.       2-0 Unia
Sparta           2-1 Naprzód
Hetman           1-2 Victoria
Nida             3-2 Spartakus
Wisan            1-3 Wisła
Nowiny           0-0 Alit
Piast            1-0 Granat
Granica          1-1 Łada

Round 30 [May 27-28]
Czarni           3-2 Granica
Łada             3-0 Piast            [wo]
Granat           1-1 Nowiny
Alit             3-0 Wisan
Wisła            1-1 Nida
Spartakus        1-1 Hetman
Victoria         3-0 Sparta           [wo]
Naprzód          3-0 Granica D.
Unia             1-3 Pogoń

Round 31 [May 31]
Unia             0-1 Czarni
Pogoń            4-0 Naprzód
Granica D.       0-1 Victoria
Sparta           0-2 Spartakus
Hetman           4-0 Wisła
Nida             0-1 Alit
Wisan            3-1 Granat
Nowiny           2-1 Łada
Piast            1-1 Granica

Round 32 [Jun 3-4]
Czarni           6-1 Piast
Granica          0-1 Nowiny
Łada             3-2 Wisan
Granat           1-0 Nida
Alit             0-2 Hetman
Wisła            4-0 Sparta
Spartakus        2-0 Granica D.
Victoria         1-3 Pogoń
Naprzód          3-0 Unia

Round 33 [Jun 10-11]
Naprzód          2-2 Czarni
Unia             2-3 Victoria
Pogoń            7-0 Spartakus
Granica D.       2-2 Wisła
Sparta           0-0 Alit
Hetman           0-1 Granat
Nida             2-5 Łada
Wisan            1-1 Granica
Nowiny           4-1 Piast

Round 34 [Jun 17-18]
Czarni           2-1 Nowiny
Piast            2-1 Wisan
Granica          0-0 Nida
Łada             2-0 Hetman
Granat           4-0 Sparta
Alit             9-0 Granica D.
Wisła            0-3 Pogoń
Spartakus        3-4 Unia
Victoria         1-2 Naprzód

Table:

 1.Victoria Łukowa Chmielek      0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
-------------------------------------------------------------------------------------
   Spartakus Daleszyce       r   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
   Wisła Sandomierz          p   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Alit Ożarów               r   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Granat Skarżysko-Kamienna     0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Łada Biłgoraj                 0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Granica Lubycza Królewska     0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Piast Chęciny                 0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   KS Nowiny                 p   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Wisan Skopanie                0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Nida Pińczów                  0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Hetman Włoszczowa             0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Sparta Rejowiec               0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Granica Dorohusk          p   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Pogoń Staszów                 0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Unia Hrubieszów           p   0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
-------------------------------------------------------------------------------------
   Naprzód Jędrzejów             0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0
   Czarni Połaniec               0  0  0  0   0-  0   0  0  0  0  0- 0  0  0  0  0- 0

[*] Nowiny/Korona II Kielce changed name to KS Nowiny.

History.

Last modified: 17 Jul 2000 22:01:23